Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Piątek, 2024-07-12 ( Imieniny: Brunona, Jana)

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Frysztak - PROGRAM "OPIEKA WYTCHNIENIOWA" DLA JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO - EDYCJA 2024

PROGRAM "OPIEKA WYTCHNIENIOWA" DLA JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO - EDYCJA 2024

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we Frysztaku informuje o możliwości zgłoszenia udziału w programie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej: "Opieka wytchnieniowa" – edycja 2024, realizowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we Frysztaku informuje o możliwości zgłoszenia udziału w programie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej: "Opieka wytchnieniowa" – edycja 2024, realizowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Program "Opieka wytchnieniowa" – edycja 2024 adresowany jest do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

  • dziećmi do ukończenia 16. roku życia posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności,
  • osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne.

Celem Programu jest czasowe odciążenie opiekunów osób z niepełnosprawnościami poprzez zapewnienie im czasu na odpoczynek i regenerację, wzmocnienie osobistego potencjału opiekunów osób z niepełnosprawnościami oraz ograniczenie wpływu obciążeń psychofizycznych związanych ze sprawowaniem opieki.

Usługi opieki wytchnieniowej mogą służyć również okresowemu zabezpieczeniu potrzeb osoby z niepełnosprawnością w sytuacji, gdy członkowie rodzin lub opiekunowie z różnych powodów nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków.

Osoby zainteresowane wsparciem w postaci usług opieki wytchnieniowej proszone są o złożenie Karty zgłoszenia do Programu (załącznik nr 7 do Programu) oraz aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności osoby, nad którą sprawują opiekę w terminie do 10 listopada 2023 roku w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej we Frysztaku, ul. ks. Wojciecha Blajera 20, 38-130 Frysztak.

Zebrane informacje posłużą do ustalenia zapotrzebowania na tego typu usługę w roku 2024 i umożliwią aplikowanie przez Gminę Frysztak o środki finansowe na realizację Programu "Opieka wytchnieniowa"- edycja 2024.

Więcej informacji o Programie (w tym także wzory dokumentów do pobrania) znajduje się na stronie Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych pod adresem: https://niepelnosprawni.gov.pl/a,1488,nabor-wnioskow-w-ramach-programu-resortowego-ministra-rodziny-i-polityki-spolecznej-opieka-wytchnieniowa-dla-jednostek-samorzadu-terytorialnego-edycja-2024

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-11-02 13:38przez:
Opublikowano:2023-11-02 13:38przez: Administrator
Zmodyfikowano:2023-11-02 13:36przez: Administrator
Podmiot udostępniający: Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Frysztak
Odwiedziny:730

Rejestr zmian

  • [2023-11-02 13:36:09]AdministratorWytworzenie treści

Banery/Logo