Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wtorek, 2024-05-21 ( Imieniny: Jana, Moniki)

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Frysztak - "ASYSTENT OSOBISTY OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ" DLA JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO – EDYCJA 2024

"ASYSTENT OSOBISTY OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ" DLA JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO – EDYCJA 2024

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we Frysztaku informuje o możliwości zgłoszenia udziału w programie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej: "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" – edycja 2024, realizowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we Frysztaku informuje o możliwości zgłoszenia udziału w programie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej: "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" – edycja 2024, realizowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Adresatami Programu są:

 1. dzieci do ukończenia 16. roku życia posiadające orzeczenie o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami w pkt 7 i 8 w orzeczeniu o niepełnosprawności – konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
 2. osoby z niepełnosprawnościami posiadające orzeczenie:
  • o znacznym stopniu niepełnosprawności albo
  • o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo
  • traktowane na równi z orzeczeniami wymienionymi w lit. a i b zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Usługi asystencji osobistej polegają w szczególności na wspieraniu przez asystenta osoby z niepełnosprawnością we wszystkich sferach życia, w tym:

 1. wsparciu uczestnika w czynnościach samoobsługowych, w tym utrzymaniu higieny osobistej;
 2. wsparcie uczestnika w prowadzeniu gospodarstwa domowego i wypełnianiu ról w rodzinie;
 3. wsparciu uczestnika w przemieszczaniu się poza miejscem zamieszkania;
 4. wsparciu uczestnika w podejmowaniu aktywności życiowej i komunikowaniu się z otoczeniem.

Osoby zainteresowane wsparciem w postaci asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością proszone są o złożenie Karty zgłoszenia do Programu (załącznik nr 7 do Programu) oraz aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności w terminie do 12 września 2023 roku w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej we Frysztaku, ul. ks. Wojciecha Blajera 20, 38-130 Frysztak.

Zebrane informacje posłużą do ustalenia zapotrzebowania na tego typu usługę w roku 2024 i umożliwią aplikowanie przez Gminę Frysztak o środki finansowe na realizację Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”- edycja 2024.

Więcej informacji (w tym także wzory dokumentów do pobrania) znajduje się na stronie Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych pod adresem https://niepelnosprawni.gov.pl/a,1478,nabor-wnioskow-w-ramach-programu-resortowego-ministra-rodziny-i-polityki-spolecznej-asystent-osobisty-osoby-z-niepelnosprawnoscia-dla-jednostek-samorzadu-terytorialnego-edycja-2024

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-09-04 11:19przez:
Opublikowano:2023-09-04 11:20przez: Administrator
Zmodyfikowano:2023-09-04 11:15przez: Administrator
Podmiot udostępniający: Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Frysztak
Odwiedziny:590

Rejestr zmian

 • [2023-09-04 11:15:01]AdministratorWytworzenie treści

Banery/Logo